Zwycięstwo i perfekcyjna druga połowa !!!
Na pierwszy mecz nowego sezonu pojechaliśmy do Lichenia, gdzie zmierzyliśmy się z miejscowym Strażakiem.
Po udanym okresie przygotowawczym liczyliśmy na dobry występ naszych Piłkarzy.
Z różnych przyczyn zabrakło kilku zawodników ale na szczęście Trener Łukasz Sikorski ma w tym sezonie szeroką kadrę do dyspozycji.
O godzinie 11:00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek. Mimo wczesnej godziny na trybunach nie zabrakło naszych Kibiców.
W pierwszej połowie obie drużyny skupiły się na zabezpieczeniu własnej bramki. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a sytuacji podbramkowych było niewiele.
Do przerwy bramek nie oglądaliśmy i na tablicy wynik 0:0.
Na drugą część spotkania wychodzimy z dwiema zmianami. Trener Łukasz Sikorski wprowadza Kacpra Mikołajczyk i Eryka Rusina oraz dokonuję korekty w ustawieniu.
Na efekty nie czekaliśmy długo, bo już sześć minut po przerwie obejmujemy prowadzenie. Dobra akcja prawą stroną boiska Macieja Gralińskiego, który płaskim podaniem wzdłuż bramki odnajduję Marcina Zawadzkiego, a ten z sześciu metrów pokonuję golkipera Lichenia. 1:0!
W 73' z bocznej strefy boiska dobre dośrodkowanie Kacpra Mikołajczyka, w roli głównej ponownie Marcin Zawadzki, który tym razem głową zdobywa swojego drugiego gola. Prowadzimy 2:0!
Drużyna gospodarzy próbowała odrobić straty, jednak świetnie tego dnia dysponowana była nasza defensywa, która nie pozwoliła na zbyt wiele napastnikom Strażaka.
W doliczonym czasie gry stawiamy kropkę nad i.
Drugą asystą popisuję się Kacper Mikołajczyk, który dokładnym podaniem obsługuje Mikołaja Makarowicza, a ten pewnym strzałem ustala wynik meczu na 3:0!
Cieszą pierwsze trzy punkty w nowym sezonie. Zagraliśmy solidne spotkanie. Pewnie z tyłu, a z przodu wykorzystaliśmy swoję sytuację.
Brawa dla całej drużyny i podziękowania dla Naszych Kibiców.
Strażak Licheń Stary -
Warta - Eremita Dobrów 0:3 (0:0)
Zagraliśmy w składzie:
Krzysztof Załęski - Mateusz Mroczkowski, Kacper Cieślak, Kamil Oblizajek ( 89' Dominik Kręc), Kamil Nitecki ( 46' Eryk Rusin), Miłosz Powietrzyński ( 46' Kacper Mikołajczyk ),
Błażej Lewandowski ( Kpt.), Mateusz Śliwka ( 68' Krystian Jaroszewski), Maciej Graliński, Marcin Zawadzki, Mikołaj Makarowicz
Pozostali rezerwowi:
Igor Chruścielski
Za tydzień w drugiej kolejce na własnym boisku podejmować będziemy spadkowicza z piątej ligi SKP Słupca, który wczoraj wygrał w Brudzewie z Kasztelanią 2:0.