Remis warciarzy z wiceliderem i walka do końca !!!
Ważny punkt z v-ce liderem.
W niedzielne piękne popołudnie do Dobrowa przyjechał drugi zespół ligi Wilki Wilczyn. Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne zadanie ale Trener Łukasz Sikorski miał plan na to spotkanie.
Początek meczu dość wyrównany. Z upływem czasu to jednak Nasi Piłkarze przejmują optyczną przewagę w środku pola. Staraliśmy się rozgrywać piłkę i konstruować akcję pozycyjne. Zespół gości głównie dalekimi podaniami od swoich obrońców próbował zagrażać naszej bramce.
Obie drużyny miały swoję dobre sytuację, jednak żadna defensywa nie dała się zaskoczyć i do przerwy na tablicy wynik 0:0.
W drugiej połowie obraz gry się niewiele zmienił. Warciarze coraz bardziej naciskali stwarzając kilka naprawdę dobrych sytuacji, jednak świetny mecz w bramce przyjezdnych rozgrywał golkiper Wilków, który kilkukrotnie ratował swój zespół.
I kiedy wydawało się, że to nasz zespół jest bliżej zdobycia bramki, w 61' minucie przyjezdni mają stały fragment gry. Po dobrym dośrodkowaniu i zamieszaniu w naszym polu karnym, najlepiej odnajduje się napastnik gości i z najbliższej odległości pokonuję Załęskiego. Przegrywamy 0:1.
Po stracie bramki dążymy do wyrównania. Mamy swoję szansę ale albo brakuje skutecznośi albo na posterunku wcześniej wspomniany bramkarz przyjezdnych. Wilki skupili się głównie na obronie i wyprowadzaniu szybkich kontr.
Jednak w 80' dopieliśmy swego. Rzut wolny, do piłki podchodzi Maciej Graliński i świetnym strzałem po długim rogu zdobywa bramkę. Mamy remis 1:1.
W końcówce spotkania Wilki mogli odpowiedzieć, jednak ratuję nas poprzeczka.
Chwilę później sędzia gwiżdże poraz ostatni i mecz kończy się wynikiem 1:1.
Nasi Zawodnicy zagrali naprawdę dobre spotkanie i zasłużenie zdobywamy bardzo ważny jeden punkt. Cieszy gra chłopaków i widać, że forma rośnie.
Dziękujemy Naszym Kibicom, którzy licznie przybyli na stadion
Z tych gorszych wiadomości to na pewno uraz mięśniowy Kapitana Warciarzy Pawła Dzierzgwy, żółte kartki Maćka Gralińskiego i Mateusza Śliwki, czego konsekwencją jest pauza w następnym meczu. Pauzuje również nasz napastnik Mikołaj Makarowicz, który za czerwoną kartkę w Ostrowite dostał aż 5 meczy zawieszania i na boisko wróci dopiero za trzy spotkania.
Przeziębiony jest Dawid Nowak, wracaj do zdrowia Gilu...
Niestety, tych pięciu zawodników na pewno nie zobaczymy w najbliższej kolejce, a czeka nas arcytrudny wyjazd do Lidera rozgrywek Gks Orzeł Kawęczyn który nie doznał w tym sezonie porażki, ale więcej szczegółów na temat naszego najbliższego przeciwnika w osobnym poście.
Warta-Eremita Dobrów - Wilki Wilczyn 1:1 (0:0)
⚽ (80') Maciej Graliński - (61') Arek Jańczak
Zagraliśmy w składzie:
K. Załęski - B. Lewandowski, M. Mroczkowski, M. Powietrzyński, M. Śliwka (86' K. Nitecki), D. Nowak, I. Chruścielski (46' D. Kręc), P. Powietrzyński (43' K. Jaroszewski), M. Graliński, P. Dzierzgwa(C) (50' A. Ciesielski), M. Zawadzki (88' B. Uliński)
Ponadto rezerwowi:
K. Mikołajczyk, M. Andrzejewski, K. Cichos